Aparātisku nepieciešams veikt tālruņiem, kuri ir:

– Fiziski bojāti mehāniskā ceļā – kritieni, triecieni, dzīvnieku kodumi, pārbraukti ar auto, pārlauzti, sasisti displeji, skārienjūtīgie stikli, korpusa plastmasas vai metāla daļas u.c.

– Nokļuvuši saskarē ar ūdeni vai citu šķidrumu – iekrituši, aplieti, nokļuvuši bērnu mutē, ir samirkuši runājot lietū vai izmazgāti veļas mašīnā.

– Bojājums radies dabiskā nolietojuma rezultātā – nedarbojas skaļruņi, lādēšanas, austiņu un datu savienojumu ligzdas, atveramu un bīdāmu telefonu kustīgās daļas, kā rezultātā periodiski vai pastāvīgi pazūd skaņa, nedarbojas kamera, nedarbojas displejs vai nedarbojas klaviatūra, parādās brīvkustības vai jāpielieto liels spēks, lai šīs daļas kustinātu.

Nereti bojājums ir daļējs, tomēr tas sagādā neērtības tālruņa lietošanā:

– Kluss vai spakšķošs skaļrunis

– Nedarbojas vai vāji darbojas vibrozvans

– Daļēji vai pilnībā nav saskatāms notiekošais displejā

– Nobružāts korpuss vai displeja stikls

– Trūkst kāda no korpusa daļām, kā rezultātā tālrunī iekļūst putekļi un netīrumi

– Salauzta lādēšanas ligzda, tālrunis ir jātur zināmā leņķī vai jāatbalsta, lai nodrošinātu uzlādi

Visos šajos, kā arī citos nepieminētajos gadījumos, kas traucē vai padara neiespējamu tālruņa lietošanu, veiksim kvalitatīvu remontu, izmantojot oriģinālās rezerves daļas un modernāko servisa aprīkojumu.

 

Nosaukums “aprātisks“ no angļu valodas vārda “hardware”, kas ir izplatīts termins datoru un inteliģento ierīču terminoloģijā, apzīmējot ierīci (aparātu) kā tikai fizisku, elektronisku un/vai mehānisku iekārtu, kas nav pilnībā darbspējīga bez programmnodrošinājuma, kas to darbina. Līdz ar to par konkrēto ierīci kā tādu ir iespējams vienlīdz runāt gan no aprātiskā viedokļa, kas ir fiziski taustāma matērija, gan no programmatūriskā viedokļa, kas nav acij redzams un rokai taustāms (software).